Ukrainian

Розширення прав та можливостей українців: нові кроки уряду

Новини Про нас Партнери
8 лютого у Риксдагу відбулася ще одна важлива зустріч, де Help in Change разом волонтерськими організаціями, які підтримують українців, з усієї країни мали можливість обговорити умови для українців у Швеції напряму з політиками. Особлива увага була приділена новині від міністерки міграції Марії Мальмер Стенергард про надання українцям реєстрації в реєстрі населення.
Нова реєстрація дала б українцям доступ до медичної допомоги, можливість брати участь у програмах ринку праці, отримувати вищі виплати та батьківські виплати для тих, хто працює. Крім того, реєстрація спростила б контакт органів влади з організаціями, надаючи додаткову перевагу у вигляді отримання BankID. Наразі це законодавча пропозиція. За прогнозами влади законопроєкт може бути реалізований не раніше осені-кінця 2024. Ми дуже сподіваємося на якомога швидше впровадження готового законопроєкту, яке позбавить українців ще одного року очікування — особливо гостро це стосується життєво необхідних виплат.
Наприкінці січня Help in Change разом з 21 волонтерською організацією вкотре порушили питання збільшення виплат для українців у ЗМІ (прочитати статтю можна тут). У четвер ці ж питання були озвучені безпосередньо міністерці міграції Марії Мальмер Стенергард. На жаль, ми не отримали більше інформації, ніж підтвердження того, що робота з цього питання уже розпочата. Help in Change продовжуватиме підтримувати зусилля усіх волонтерських організацій, спрямовані на якнайшвидше збільшення виплат.
Зустріч у Риксдагу стала ще одним важливим кроком до покращення ситуації для українців.


Ми дуже вдячні усім політикам, які намагаються покращити ситуацію. Особлива вдячність Centerpartiet, та особисто Martin Ådahl, які запросили нас до Риксдагу та які просувають цю проблему. Ми щиро вдячні за інформацію від лідера Centerpartiet, Muharrem Demirok, який запевнив нас, що економічне питання для українців — це те, над чим вони активно працюватимуть.
Щоб дізнатися більше про підтримку, яку ми пропонуємо людям з України, відвідайте наш веб-сайт.