Ukrainian

Робота у Швеції: основні тези від Arbetsförmedlingen

Кар'єра Нетворкінг Заходи
Кількість воркшопів на тему ринку праці у Швеції складно уявити, тому загубитися в цьому різноманітті дуже легко. Рішення від Help in Change – провести два таких заходи, один на початку менторської програми, а другий – в кінці, щоб ще раз наголосити на можливостях працевлаштування та нюансах пошуку роботи у Швеції.

На другий воркшоп ми запросили Інгу Смайл – працівницю шведської служби зайнятості Arbetsförmedlingen. Лейтмотивом зустрічі стали останні новини, поради і особливості реєстрації в службі зайнятості, а також програми підтримки та допомоги українцям від цієї організації.
Якщо коротко підсумувати вечір, можна виокремити такі тези:

1. Як отримати статус безробітного у Швеції?

2. Програми підтримки працевлаштування українців (Introduktionsjobb, Nystartsjobb).
Introduktionsjobb або «ознайомча робота» — це працевлаштування у приватного чи державного роботодавця, що дає змогу розпочати трудове життя. Роботодавець, який вас наймає, отримуватиме субсидію на вашу заробітну плату. Така робота призначена для тих, хто тривалий час був безробітним або нещодавно прибув до Швеції. Ви маєте перебувати на обліку в службі зайнятості які шукач роботи. Детальніше можна прочитати тут.

Nystartsjobb або «новий старт» дає змогу людям, які тривалий час залишалися без роботи, і тим, хто був довго відсутній на ринку праці, наприклад, через хворобу, повернутися до трудового життя.
Детальніше про програму читайте тут.
3. Субсидія Lönebidrag.
Lönebidrag або «субсидія на заробітну плату» — це фінансова підтримка роботодавця у формі компенсації за те, що він адаптує робочі завдання й умови праці до ваших можливостей та потреб. Існують три типи субсидії на заробітну плату:

  • Субсидія на заробітну плату за розвиток на етапі працевлаштування — для розвитку ваших навичок і підвищення рівня працездатності, щоб вам було легше влаштуватися на роботу або розпочати навчання в майбутньому.
  • Субсидія на заробітну плату в період працевлаштування — для збільшення ваших шансів отримати й зберегти роботу, що відповідає вашим навичкам і здібностям.
  • Субсидія на заробітну плату для захисту працевлаштування — для тих, хто потребує довготривалої підтримки, щоб отримати й зберегти роботу.
Роботодавець може бути як приватним, так і державним. Працевлаштування може бути на постійній або тимчасовій основі, на повний чи неповний робочий день.
Деталі на сайті служби зайнятості.
Дякуємо всім, хто відвідав воркшоп та ставив важливі питання.

Бажаємо успіху в пошуку роботи!
Потребуєте професійної поради чи підтримки? Можливо, ми зможемо вам допомогтиℹ️ Проєкт фінансується Європейським соціальним фондом