Ukrainian

Воркшоп із Оксаною Олссон: вчимо розбиратися із працевлаштуванням у Швеції

Кар'єра Заходи Нетворкінг
Бувають заходи, на які глядачі йдуть не так через тему, як через спікера, але у випадку з Оксаною Олссон співпало все. Спікерка розвинула свої компетенції настільки, що отримати кар’єрну консультацію саме в неї бажає чи не кожен новоприбулий до Швеції.

За дві години учасники воркшопу обговорили 5 важливих питань:
  1. Агенція з працевлаштування Arbetsförmedlingen та програми допомоги із влаштуванням на роботу. Інформацію українською мовою можна почитати тут.
  2. Види трудових договорів: постійне працевлаштування, випробувальний термін, тимчасове працевлаштування, тимчасова заміна працівника, сезонна робота та інші.
  3. Список затребуваних професій у Швеції для осіб із середньою та вищою освітою до 2026 року
  4. Система освіти у Швеції: від SFI до університету.
  5. Зміна професії у Швеції: де і як довго навчатися?
Оксана вдало поєднала теоретичний матеріал із практикою взаємодії з аудиторією, тож кожен відвідувач мав змогу відповісти на запитання або поставити свої. Особливо активною була робота в групах, коли учасники обмінювалися досвідом один із одним.

Учасники воркшопу також дізналися, що посада, яку вони шукають у Швеції, може називатися не так як в Україні. Спікерка порадила ресурси, на яких можна побачити приблизний перелік назв посад залежно від сфери діяльності.

Щоб було простіше розібратися, як у вирі вакансій обрати “ту саму”, Оксана запропонувала цікавий розподіл типів роботи. Розуміння, який тип зайнятості потрібен вам тут і зараз, суттєво допоможе з вибором. Не буває хорошої чи поганої роботи – все залежить виключно від ваших потреб. Комусь підійде “ОК-робота”, а комусь у цей же самий час потрібна вже “робота мрії”.

У кінці воркшопу ми отримали відгуки, побажання з яких обов’язково врахуємо в наступних заходах. Дякуємо нашим учасникам та нагадуємо слідкувати за нашими новинами, адже ми регулярно запрошуємо відвідувачів поза менторською програмою.ℹ️ Проєкт фінансується Європейським соціальним фондом