Ukrainian

Розмови про важливе: ментори Care in Change зібралися, щоб обговорити оптимальні методи підтримки своїх менті

Про нас Нетворкінг
В рамках проєкту Care in Change менті мають змогу спілкуватися з ментором, який допомагає їм розібратися з особливостями життя у Швеції. Відтак, зустрічі з менторами є важливою частиною нашої роботи і ми хочемо більше розповісти про те, як такі зустрічі проходять, на прикладі однієї з них.

У вівторок 29 березня ми запросили наших менторів на афтерворк, де вони могли обмінятися враженнями від роботи зі своїми менті, а також попросити пораду, якщо щось йде не так, як би їм хотілося. Зустріч почалася із загального знайомства, адже на подібні афтерворки може приходити різна кількість людей. Далі кожен ментор розповідав про свого менті та про зручний для них формат співпраці, а також ділився моментами, які викликали хвилювання.

Більшість менторів відзначила дуже вдалий підбір менті, що сприяло добрим відносинам упродовж програми. Регулярному спілкуванню сприяють щотижневі онлайн-зустрічі або спільне відвідування заходів, а також апдейти від менті щодо прогресу в пошуку роботи.

Було приємно чути, що, незважаючи на складний психологічний стан та невпевненість у майбутньому, українці дуже прагнуть інтегруватися у шведське суспільство, знайти роботу, вивчити мову (шведську або англійську) і знайти використання своєму попередньому досвіду. Деякі вже навіть самостійно знайшли роботу і роблять перші кроки до омріяної посади.

З іншого боку, були приклади слабкої зацікавленості у співпраці з ментором з різних причин – зневірі у власних силах, складності починати спочатку, небажанні вчити мову. Важливо наголосити, що ментор – це не рекрутер і не психолог, його задача не знайти роботу для менті, а допомогти, підтримати і направити на шляху до досягнення бажаного результату, спираючись на власний досвід і власний шлях побудови життя у Швеції.

Під кінець зустрічі ментори зійшлися на думці, що всі ми люди і в кожного з нас свій темп. Зміни потребують зусиль і не завжди відбуваються так швидко, як нам би хотілося. Однак, взаємна повага, своєчасна комунікація і чітка мета допомагають ці зміни наблизити.

Якщо ви живете у Швеції тривалий час і маєте бажання допомогти українцям інтегруватися у шведське суспільство, приєднуйтеся до нашої команди менторів!

Проєкт Care in Change фінансується Європейським соціальним фондом.

Стати ментором
ℹ️ Проєкт фінансується Європейським соціальним фондом