Заходи, організовані
Help in Change

Help in Change організовує різні заходи з акцентом на інтеграцію, пошук роботи та добробут учасників
Воркшоп із Оксаною Олссон: вчимо розбиратися із працевлаштуванням у Швеції
Бувають заходи, на які глядачі йдуть не так через тему, як через спікера, але у випадку з Оксаною Олссон співпало все. Спікерка розвинула свої компетенції настільки, що отримати кар'єрну консультацію саме в неї бажає чи не кожен новоприбулий до Швеції.

За дві години учасники воркшопу обговорили 5 важливих питань:

  1. Агенція з працевлаштування Arbetsförmedlingen та програми допомоги із влаштуванням на роботу. Інформацію українською мовою можна почитати тут.
  2. Види трудових договорів: постійне працевлаштування, випробувальний термін, тимчасове працевлаштування, тимчасова заміна працівника, сезонна робота та інші.
  3. Список затребуваних професій у Швеції для осіб із середньою та вищою освітою до 2026 року
  4. Система освіти у Швеції: від SFI до університету.
  5. Зміна професії у Швеції: де і як довго навчатися?
Оксана вдало поєднала теоретичний матеріал із практикою взаємодії з аудиторією, тож кожен відвідувач мав змогу відповісти на запитання або поставити свої. Особливо активною була робота в групах, коли учасники обмінювалися досвідом один із одним.

Учасники воркшопу також дізналися, що посада, яку вони шукають у Швеції, може називатися не так як в Україні. Спікерка порадила ресурси, на яких можна побачити приблизний перелік назв посад залежно від сфери діяльності.

Щоб було простіше розібратися, як у вирі вакансій обрати "ту саму", Оксана запропонувала цікавий розподіл типів роботи. Розуміння, який тип зайнятості потрібен вам тут і зараз, суттєво допоможе з вибором. Не буває хорошої чи поганої роботи – все залежить виключно від ваших потреб. Комусь підійде "ОК-робота", а комусь у цей же самий час потрібна вже "робота мрії".

У кінці воркшопу ми отримали відгуки, побажання з яких обов'язково врахуємо в наступних заходах. Дякуємо нашим учасникам та нагадуємо слідкувати за нашими новинами, адже ми регулярно запрошуємо відвідувачів поза менторською програмою.

ℹ️ Проєкт Care in Change фінансується Європейським соціальним фондом.
Наші минулі події